خبر خبر

مانور پدافند غيرعامل در فرودگاه شهداي پارس آبادمغان برگزار شد.
تاب آوري سيستم هاي فرودگاه شهداي پارس آبادمغان در زمان قطع برق محک خورد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه شهدای پارس­آبادمغان ، اين مانور ، روز شنبه با حضور سیدپیمان آتش­زر رئیس فرودگاه و یگان  حفاظت و پلیس مستقر درفرودگاه برگزار گرديد و طي آن ميزان تاب آوري فرودگاه شهدای پارس­آبادمغان در حوزه انرژي ارزيابي گرديد.

این مانور با سناریوی فرضی قطع کامل برق فرودگاه و همزمان قطع سیستم صدور کارت مسافر و چک بار شرکت هواپیمایی برگزار شد و توجیهات لازم برای قسمتهای مختلف درگیر در سناریو در صورت مواجهه با شرایط بحرانی انجام گرفت و آتش زر با حضور در نقاط مختلف فرودگاه مانند تجهیزات تامین برق اضطراری (دیزل ژنراتورهای فرودگاه) ، برج مراقبت پرواز، واحد مخابرات و فناوری اطلاعات و هم چنین ترمینال های فرودگاه به تشریح دستورالعملهای مرتبط برای کارکنان و مسئولان پرداختند.

آتش­زر در تعریف پدافند غیرعامل گفت: پدافند غیرعامل به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که میزان خسارات احتمالی را که ممکن است بر اساس یک حادثه به ‌وقوع بپیوندد، از بین ببرد یا به حداقل برساند و هر اقدام غیر مسلحانه که موجب کاهش آسیب پذیری نیروی انسانی، ساختمانها، تاسیسات، تجهیزات، اسناد و شریان‌های حیاتی کشور در مقابل عملیات خصمانه و مخرب دشمن شود، پدافند غیرعامل محسوب می­شود.

وی افزود: آنچه در این زمینه مهم به نظرمی‌رسد اینکه؛ پدافند غیرعامل علاوه بر جلوگیری از وارد شدن خسارات احتمالی موجب استمرار حیات منابع زیربنایی، دستگاه‌های حساس خدمت رسانی و تامین نیازهای حیاتی و تداوم اداره کشور در شرایط بحرانی ناشی از جنگ خواهد شد.

درجلسه ای که پیش از برگزاری مانور تشکیل شد آتش­زر با بيان اينكه پدافند غيرعامل به عنوان يكي از موثرترين، کم هزینه ترین و پايدارترين روش­هاي دفاع در مقابل تهديدات همواره مورد توجه كشورهاي جهان بوده است، گفت: شركت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران ساختار تشكيلاتي مديريت بحران و پدافند غيرعامل را با توجه به رسالت ذاتي پدافند غيرعامل براي صيانت از زیرساختها و سرمايههاي ملي در حوزه فرودگاهي و همچنین ارتقا و تداوم روند ارائه خدمات ايمن ناوبری هوایی تاسيس كرده است و فرودگاه شهدای پارس­آبادمغان نیز در راستای این مهم اقدامات و فعالیتهای سازندهای انجام داده است.

پس از پایان رزمایش، آتش­زر میزان آمادگی و تاب آوری فرودگاه شهدای پارس­آبادمغان در مواقع وقوع بحران را قابل قبول و مثبت ارزیابی کرد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد