خبر خبر

برگزاري تمرين محدود طرح اضطراري فرودگاه شهداي پارس آبادمغان
تمرين محدود طرح اضطراري فرودگاه شهداي پارس آبادمغان با هدف ارزيابي مقدماتي و آمادگي لازم در مقابله با سوانح هوايي فرودگاهي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه ، این تمرین با حضور داوودرضی نژاد، معاون عملیات هوا نوردی اداره کل فرودگاههای  استان اردبیل ، کارشناسان ارزیاب ازشرکت فرودگاههای کشور، مدیرکل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران شعبه اردبیل ، نماینده دفتر مقررات فرودگاهی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل ، نماینده حراست فرودگاه های استان ، مسئولین اورژانس ، هلال احمر، آتش نشانی شهر،یگان حفاظت هواپیمایی وپلیس فرودگاه برگزار شد.

در جلسه پایانی این مانورکه با حضور تمامی ارگانهای درگیر در طرح برگزارشد به بررسي و ارزيابي تمرين پرداختند و نقاط ضعف و قوت تحليل گردید. معاون عملیات هوا نوردی فرودگاههای استان اردبیل با بیان اینکه محوریت این تمرین بر اساس فرماندهی، هماهنگی و ارتباطات می باشد، افزود هدف از برگزاری این تمرین ارزیابی توانایی ها و تمرین وظایف تمام ارگان های مرتبط در مواقع بحران، آمادگی مدیریت بحران در شرایط مختلف، فراهم کردن تجهیزات در شرایط اضطراری، هماهنگی مجموعه فرودگاه با سایر ارگانهای درگیر در شرایط بحران، برطرف کردن نواقص احتمالی و افزایش توان عملیاتی در هنگام بروز سوانح می باشد .

سیدپیمان آتش زر رئیس فرودگاه شهدای پارس آبادمغان دراین جلسه گفت : باتوجه به شیوع بیماری کرونا این طرح که قرار بود به صورت کامل برگزار شود ولی برای دومین بار در این فرودگاه به صورت محدود برگزار گردید و با برگزاری اینگونه تمرینها نقاط ضعف و قوت نیروهای شرکت کننده مشخص و پس از رفع نواقص فرودگاه آمادگی بهتر برای مقابله با حوادث را خواهد داشت. طرح اضطراری یکی از نیازهای اصلی فرودگاهها بوده و انشالله در سال آینده تمرین کامل طرح اضطراری فرودگاه شهدای پارس آباد مغان انجام خواهد پذیرفت.

-------------------------------------
نظرات
کلمات واژه نامه

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد